Aktualności

 • Wycieczka do Kostrzyna

  W dniach 25 – 27 października 2019 uczestniczyliśmy w wycieczce dotyczącej Bioróżnorodności, której miejscem docelowym był Kostrzyn nad Odrą. Były to trzy dni pełne wrażeń, oraz nauki. Bardzo dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, ponieważ najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy o naturze jest bezpośredni z nią kontakt. 

  Read more

 • Wykład na temat Bioróżnorodności

  Mamy za sobą już kolejne, pełne nauki zajęcia, oraz ciekawy wykład dotyczący Bioróżnorodności.

  Read more

 • Pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym za nami

  Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, a z nim zajęcia projektu Code for Green we wspaniałej atmosferze. Kiedy już się zapoznaliśmy, rozdzieliliśmy między siebie nasze obowiązki i ochoczo zabraliśmy się do pracy. 

  Read more

 • Kolejna grupa tworzy własny projekt

  Inteligentny sygnalizator świetlny – to nowy projekt nad którym pracuje jedna z grup. Najpierw szkice na tablicy, później tworzenie modeli w programie Solid Edge i drukowanie elementów na drukarce 3D. Teraz praca nad instalacją i oprogramowaniem. Również gra komputerowa nabiera kształtów. Wkrótce ukaże się pierwsza wersja testowa. 

  Read more

 • Tworzenie grafiki do gry

  Uczniowie spoza naszej szkoły zajmują się budową ramienia robota oraz uruchomieniem wyświetlacza LCD. Uczniowie klasy pierwszej pracują nad pierwszą grą w Unity oraz nad grafiką do niej.

  Read more

 • Skręcania robotów ciąg dalszy…

  Kolejne spotkanie na którym kontynuujemy skręcanie robotów. Uczymy się również sterować dronami – wychodzi coraz lepiej. Grupa zajmująca się badaniem zanieczyszczeń powietrza uruchomiła czujnik dzięki któremu uzyskujemy już wyniki jakości powietrza w naszej okolicy. Po długim oczekiwaniu dotarły również regały i szafa na laptopy. 

  Read more

 • Dzień budowania i poznawania robotów

  Otrzymaliśmy zestawy robotów programowalnych i drony. Dziś dzień składania i uruchamiania sprzętu.

  Read more

 • Ciąg dalszy prac nad projektami.

  Uczniowie podzielili się na grupy i każda z nich tworzy coś innego. Pierwsza grupa buduje narzędzie pomiarowe do zanieczyszczeń powietrza, druga grupa tworzy inteligentną sygnalizację świetlną, a trzecia grupa pracuje nad grą edukacyjną.

  Read more

 • Wyświetlacze LCD rozpracowane

  Każde kolejne zajęcia przynoszą coś nowego – tym razem uczniowie samodzielnie zbudowali układ i zaprogramowali wyświetlacz LCD.

  Read more

 • Laptopy oraz iPady

  A na takich ładnych iPadach oraz laptopach pracujemy podczas zajęć 🙂

  Read more